Oční stíny

10. června 2007 v 17:08 |  Líčení
Oční linky
"Nejjednodušší způsob, jak si nanést linku, je jemně natáhnout oční víčko a vést linku těsně nad horními řasami."
"Tekutá oční linka Vám vytvoří výraznou linku. Někdy je lepší použít tužky anebo naneste jemným štětečkem vlhký oční stín místo tužky. Vypadá to přirozeněji."
"Pro přirozenější efekt nakreslíte tužkou na oči linku a jemně ji rozetřete prstem nebo vatovou tyčinkou. Výsledný efekt vytvoří kouřové barvy."
Oční stíny
"Nanášení a kombinování očních stínů na víčka může být někdy složité. Jako základ proto raději použijte světlejší a jemnější odstín, např. Pale Pabble či Almond, které aplikujete na celé víčko. Tím vytvoříte hladký matný povrch, na který se snadno nanášejí tmavší odstíny."
"Jiný trik je při korigování tvaru oka - jednoduše si představte kam na Vaše oko dopadá nejvíc světla. Je to důležité, abyste si správně vytvarovali dokonalý tvar očí."
"Na zvýraznění vnitřního koutku oka použijte štětec nebo pěnový aplikátor. Podívejte se přímo do zrcadla, abyste vytvořili co nejpřirozenější líčení."
"Když se rozhodujete jakou barvu stínu použít a na které místo, pamatujte na toto pravidlo: tmavé odstíny opticky prohlubují a zmenšují; světlé odstíny rozjasňují a zvýrazňují. Myslete na to, že světlejší odstíny jsou výhodnější, když je nanesete na víčka a pod obočí; tmavší odstíny používáte na zvýraznění oční linky a kontur oka."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama